Dades esportives

Com a esportista en l’especialitat d’Esquí Nòrdic, formo part del Club CENA , Club d’Esquí Nòrdic de l’Arp, situat a les pistes de esqui de Tuixén.

Com a proves mes rellevants d’Esquí Nòrdic, Roller Esquí i Curses de Muntanya, he participat en les següents:

Any 2006

  • (1)  XVIII Cursa de l’esquiador de Santa Margarida de Montbui.

Any 2007    

  • (2)  XIX Cursa de l’esquiador  de la Pobla de Claramunt,.

Any  2008 

  • (3)  XX Cursa de l’esquiador  d’Igualada.
  • (4)  30º Marxa Beret , d’esquí nòrdic.
  • (5)  Marxa de l’Arp 2008. d’esquí nòrdic.

Any  2009

  • (6)  XXI Cursa de l’esquiador de La Torre de Claramunt.
  • (7)  31º Marxa Beret, d’esquí nòrdic.

Any  2010  

  • (8)  XXII Cursa de l’esquiador d’Hostalets de Pierola
  • (9)  32ª Marxa Beret, d’esquí nòrdic.
  • (10)  Primera Tuga Trail Copons ’10.
  • (11)  Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (12)  Roller-ski de Canillo (Roller-ski).
  • (13)  ARAN skating Pirineus 2010, d’esquí nòrdic

Any 2011  

  • (14)  Test selecció Topolino, pels jocs d’Itàlia, d’esquí nòrdic.
  • (15)  Crono vertical la Rabassa d’esquí nòrdic (Andorra).
  • (16)  Campionats de Catalunya d’esquí nòrdic, a Tuixén.
  • (17)  Campionats de Catalunya d’esquí nòrdic-relleus, a La Rabassa (Andorra)
  • (18)  Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (19)  Roller-ski de Canillo (Roller-ski).
  • (20)  Segona Tuga Trail Castellolí 2011.
  • (21)  XXIII Cursa de l’esquiador.
  • (22)  WC IPC Nordic sking Noruega 20km
  • (23)  WC IPC Nordic sking Noruega 10km
  • (24)  WC IPC Nordic sking Noruega esprint.

Any  2012

  • (25)  Test beret.
  • (26)  33ª Marxa Beret, d’esquí nòrdic.
  • (27)  Campeonats de Catalunya la Llosa
  • (28)  Campeonats de França d’esquí adaptat 15km.
  • (29)  Campeonats de França d’esquí adaptat esprint.
  • (30)  11ª Puigcerdà fons.
  • (31)  14ª Marcha Plan d’Estan
  • (32)  3ª  La Gran Follada
  • (33)  3ª Tuga Trail
  • (34)  1ª Igualada Urban Running
  • (35)  Senyora de Tous
  • (36)  1ª Parasky Games – Paratrail Running
  • (37)  Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (38)  3ª Cerdanya Roller
  • (39)  2ª Santa candida amunt
  • (40)  3ª Cursa Neardental
  • (41)  Cros de Sabadell
  • (42)  WC IPC Nordic sking Finlàndia 10km clàssic
  • (43)  WC IPC Nordic sking Finlàndia 10km patinador
  • (44)  2ª ARAN skating
Any  2013
  • (45)  1a. Reis Race
  • (46)  12ª Puigcerdà fons
  • (47)  21ª Marxa Pirineus
  • (48)  34ª Marxa Beret
  • (49)  Cts. Catalunya
  • (50)  23ª Andorra Fons
  • (51)  18ª Marxa de l’Arp
  • (52)  IPC sprints Campeonats d’Itàlia
  • (53)  IPC 5 km Campeonats d’Itàlia
  • (54)  4ª  La Gran Follada
  • (55)  4ª Tuga Trail
  • (56)  5ª Cara amon 2013
  • (57)  2ª Igualada Urban Running
  • (58)  Cuita del Sol
  • (59)  3ª Senyora de Tous
  • (60)  Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (61)  4ª Cuesa de Montanya per a la integració de Ezcaray, la Rioja
  • (62)  3ª Media Maratón Serralada de la Marina
  • (63)  18ª Cursa de Rollers la Rebassa
  • (64)  Roller-ski de Canillo (Roller-ski)
  • (65)  Pujada a l’Arp amb rollerskis
  • (66)  Mitja Marató d’Igualada
  • (67)  3ª ARAN skating

Any  2014

  • (68)  WC IPC Nordic sking Alemanya 20km lliure
  • (69)  WC IPC Nordic sking Alemanya esprints
  • (70)  WC IPC Nordic sking Alemanya 10km clàssic
  • (71)  35a Marxa Beret
  • (72)  Cts. Catalunya
  • (73)  24ª Andorra Fons
  • (74)  Campionats d’Espanya llarga distancia
  • (75)  19ª Marxa de l’Arp
  • (76)  Campionats de Catalunya d’esquí nòrdic-relleus, a La Rabassa
  • (77)  Campionats d’Espanya 15km lliure
  • (78)  Campionats d’Espanya 15km clàssic
  • (79)  5ª Tuga Trail
  • (80)   Vertical Quiri
  • (81)  2ªIgualada Urban Running
  • (82)  Rookie trail
  • (83)  Cadi Trail
  • (84)  Skyrace Arinsal
  • (85)  Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (86)  Fer Aristot
  • (87)  5ª Cuesa de Montanya per a la integració de Ezcaray, la Rioja
  • (88) 3ª Cerdanya Rollerski
  • (89)  18ª Cursa de Rollers la Rebassa
  • (90) Canillo montaup (Roller-ski)
  • (91) Cros dels Esquiadors, Sabadell
  • (92) WC IPC Nordic sking Finlàndia 10km clàssic
  • (93) WC IPC Nordic sking Finlàndia Sprint free
  • (94) 4ª ARAN skating

Any  2015

  • (95) 14a Puigcerdà Fons
  • (96) Copa espanya Panticosa
  • (97) Copa espanya Linza
  • (98) Campeonats d’Espanya llarga distancia
  • (99) Campionats de Catalunya
  • (100) 25ª Andorra Fons
  • (101) Campionats de Catalunya d’esquí nòrdic-relleus, a La Rabassa
  • (102) Marxa Pirineus 2015
  • (103) Campionats d’Espanya 15km lliure
  • (104) Campionats d’Espanya 15km clàssic
  • (105) 5ª Tuga Trail
  • (106) Vertical Quiri
  • (107) Zegama KMv
  • (108) 4ª Igualada Urban Running
  • (109) Arruix de santa fe KMv
  • (110) Casamanya Extrem KMv
  • (111) Vertical Arp KMv
  • (112) Skirace Comapedrosa
  • (113)  Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (114) Cerdanya Rollerski
  • (115) Canillo Montaup Rollerski
  • (116) Rabassa Rollerski
  •  (117) Pujada a l’Arp rollerski
  • (118) Cros dels esquiadors, Sabadell
  • (119) 5ª ARAN skating
  • (120) Campionats d’Espanya d’esquí adaptat

Any  2016

  • (121) Copa espanya i campionats d’Arago
  • (122) Foulee blanch Clàssic
  • (123) Foulee blanch Skating
  • (125) Marxa Pirineus
  • (126) Campionats de Catalunya
  • (127) Marxa Beret
  • (128) Copa Pirineus
  • (129) WC IPC Nordic sking Alemania 20km clàssic
  • (130) WC IPC Nordic sking Alemania Sprint free
  • (131) Campionats de Catalunya relleus Andorra
  • (132)  Campionats d’Espanya 15km clàssic
  • (133)  Campionats d’Espanya 15km lliure
  • (134) 5ª Tuga Trail
  • (135) Vertical Quiri
  • (136) 4ª Igualada Urban Running
  • (137) Arruix de santa fe KMv
  • (138) Casamanya Extrem KMv
  • (139) Vertical Arp KMv
  • (139) Buff epic trail Aigüestortes mundials
  • (140) Skyrace Comapedrosa
  • (141) Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (142) 6ª Cuesa de Montanya per a la integració de Ezcaray, la Rioja
  • (143) Rialp Matxicots
  • (144) 1ra Cadi rollerski
  • (145) Rabassa Rollerski
  • (146) Canillo Montaup Rollerski

Any  2017

  • (147) Patufet
  • (148) Campionat d’Espanya
  • (149) Marxa pirineus
  • (150) Campionats de Navarra i Pais Basc Clàssic
  • (151) Andorra fons
  • (152) Campionats de Catalunya
  • (153) Campionats d’Espanya de llarga distancia
  • (154) Marxa de l’Arp
  • (155) Campionats d’Arago Lliure
  • (156) Campionats d’Arago Clàssic
  • (157) Campionats d’Espanya 15km lliure
  • (158) Campionats d’Espanya relleus
  • (159) 9a Tuga Trail
  • (160) KmV Quiri
  • (161) 5a Urban Running Igualada
  • (162) KMV Santa Fé
  • (163) KMV de l’Arp
  • (164) 21km Buff èpic trail
  • (165) KMV 8a Cabanera (Copa del món)
  • (166)  Skyrace Comapedrosa (Copa del món)
  • (167) Trofeu Festa Major La Seu d’Urgell (Roller-ski)
  • (168) Canillo Montaup Rollerski
  • (169)  10k Valls d’Andorra
  • (170) 3a Pujada a l’Arp    

 

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *


*